Aktualności

27.06.2017

Zainwestował milion złotych w naklejki na leki

Piotr Merks za granicą spędził kilkanaście lat, mieszkając m.in. w Finlandii, Australii, Wielkiej Brytanii, a na koniec w Kanadzie. W 2011 roku otworzył własną firmę zajmującą się prowadzeniem przeglądów lekowych, obsługującą brytyjskie apteki. Spotykał się z pacjentami, konsultował ich problemy, udzielał informacji na temat medykamentów, pytał, w jakich godzinach je przyjmują.

27.06.2017

Sprawa ellaOne to darmowa reklama dla producenta

22 czerwca Prezydent podpisał ustawę, której jednym z efektów będzie zmiana kategorii dostępności preparatu ellaOne.

27.06.2017

PGEU gratuluje NRA zmian w Prawie farmaceutycznym

- Przyjęliśmy do wiadomości, że w ostatnim czasie Polska wprowadziła ustawę regulującą kryteria zakładania i prowadzenia aptek - czytali w liście skierowanym do prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej 19 maja 2017.

27.06.2017

Luka w 'aptece dla aptekarza' za mała dla sieci

Kwestia ta poruszana jest w dzisiejszym dodatku do Dziennika Gazety Prawnej - Firma i Prawo. Zapytani przez dziennikarzy DGP eksperci potwierdzają: można kupić placówkę, przejmując udziały w spółce kapitałowej. Jednak ta luka obejmuje wyłącznie przypadki, gdy sprzedającym będzie udziałowiec w niewielkim biznesie aptecznym prowadzonym w formie spółki z o.o., nabywcą zaś inny niewielki podmiot.

27.06.2017

Boots skrytykowany za plakat w aptece

Zdjęcie plakatu, po tym jak zostało opublikowane na Twitterze, wywołało falę negatywnych komentarzy. Użytkownicy serwisu stwierdzili, że określenie białego koloru skóry mianem "normalnego" to przejaw razismu. Pozostałe rodzaje skóry opisano jako: wrażliwa, jasna, oliwkowa, śniada ("brązowa") i czarna. Zamiast białej wpisano "normalna".

26.06.2017

‘Apteka dla aptekarza’ to rozwiązanie prowizoryczne

- Zgodnie z zapowiedziami i deklaracjami z procesu legislacyjnego obowiązująca od wczoraj nowelizacja Prawa farmaceutycznego ma być rozwiązaniem tymczasowym – do czasu przeprowadzenia kompleksowej nowelizacji ustawy.

26.06.2017

Dlaczego brakuje w aptekach Engerixa?

Krzysztof Kępiński z firmy GlaxoSmithKline - producenta preparatu - tłumaczy, że zapotrzebowanie na szczepionki na całym świecie przekracza możliwości ich wytwórców. Szczególnie, że cykl produkcyjny tego rodzaju środków trwa od pół roku nawet do dwóch lat.

26.06.2017

W Irlandii pigułka "dzień po" dostępna za darmo i bez recepty

22 czerwca minister zdrowia Simon Harris podpisał ustawę zezwalającą na wydawanie przez apteki pigułek wczesnoporonnych bez recepty.

Irlandzkie apteki mogą sprzedawać pigułki „dzień po” bez recepty od 2011 roku. Jednak do tej pory kobiety chcące otrzymać je za darmo, na kartę medyczną, musiały przedstawić receptę od lekarza pierwszego kontaktu.

26.06.2017

Miasto Poznań uratuje aptekę?

O problemach apteki "Galenica" pisaliśmy niecałe dwa tygodnie temu. Apteka "Galenica" jest jedną z najbardziej znanych w Wielkopolsce. Jej właścicielką jest Elżbieta Taterczyńska, która przez lata była przewodniczącą sądu aptekarskiego. Placówka mieści się w lokalu przy ulicy Strzeleckiej 2/6 w Poznaniu. Umowy jego najmu nie przedłużyła Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu.

26.06.2017

Prezydent podpisał ustawę zmieniającą kategorię dostępności ellaOne

Nowelizacja podpisana przez Prezydenta wprowadza w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych dwie zasadnicze zmiany.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj