Aktualności

17.08.2017

Nie chcę zrobić z farmaceutów felczerów czy lekarzy bis, ale...

W wywiadzie dla Gazety Prawnej, Marcin Czech opowiada między innymi o planach i priorytetach Ministerstwa Zdrowia na najbliższe miesiące. Z jego wypowiedzi wynika, że najważniejszym projektem, nad którym toczą się obecnie prace, jest nowelizacja ustawy refundacyjnej. Wcześniej jednak może czekać nas 'mała' nowelizacja Prawa farmaceutycznego.

17.08.2017

Urzędnicy uparli się na aptekę w tym miejscu

Lokal, który znajduje się przy ulicy Kościuszki 18, był wystawiany już wielokrotnie na aukcjach. Problem w tym, że urzędnicy postawili warunek: w pomieszczeniach można prowadzić tylko aptekę.

17.08.2017

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy decyzję o Ketonalu OTC

W odpowiedzi na interpelację grupy posłów – Pawła Kobylińskiego, Jerzego Meysztowicza oraz Mirosława Suchonia z dnia 3 lipca 2017 r., w sprawie zakupu kolejnych leków przeciwbólowych bez recepty (czytaj więcej: Posłowie pytają o...

17.08.2017

Wynajęła na aptekę lokal, który się do tego nie nadawał

Na początku października 2015 roku dwójka przedsiębiorców podpisała umowę najmu z właścicielką lokalu, w którym chcieli otworzyć aptekę. Swoich zamiarów nie ukrywali, w umowie znalazł się nawet zapis o wyłączności na prowadzenie apteki w lokalach będących własnością kobiety - innymi słowy zobowiązała się ona do niewynajmowania ich innym przedsiębiorcom chcącym prowadzić w nich apteki.

16.08.2017

Ukraiński technik farmaceutyczny w polskiej aptece?

Śląska Izba Aptekarska postanowiła wystosować do Ministerstwa Zdrowia zapytanie dotyczące zasad uznawania kwalifikacji zawodowych farmaceutów i techników farmaceutycznych z Ukrainy, w Polsce. To efekt docierających do Izby pytań w sprawie zatrudnienia Ukraińców w polskich aptekach.

16.08.2017

Salmex trafi wkrótce na główne rynki zagraniczne

Salmex generuje spółce Celon Pharma najwięcej przychodów, nic więc dziwnego, że wkrótce trafi na główne europejskie rynki, takie jak Niemcy, Wielka Brytania, Skandynawia, Francja.

16.08.2017

Ministerstwo Zdrowia "prostuje" interpretację OIA w Krakowie

W swoim komunikacie OIA w Krakowie wskazywała, że leki zawierające budesonid (Miflonide, Budesonid, Budiar, Pulmicort Turbuhaler) występują w dwóch poziomach odpłatności. "R" w przypadku astmy, POChP i eozynofilowego zapalenia oskrzeli, oraz "30%" przy wirusowym zapaleniu krtani u dzieci do 18 roku życia.

16.08.2017

Czat z farmaceutą zastąpi wizytę w aptece?

Zakupy leków online to już nie jest chwilowa moda, jak można było sądzić kilkanaście lat temu, ale trend, który dynamicznie się rozwija. Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2016”, sporządzonego przez firmę Gemius, kupuje je w sieci już 31 proc. Polaków, a planuje to robić kolejne 24 proc.

14.08.2017

Nadmiar suplementu diety nie szkodzi?

W 2010 roku producent suplementu diety zawarł umowę z firmą paczkującą, której zadanie miało polegać na pakowaniu produktu do tzw. displayów po 30 saszetek o wadze 9,4 grama każda. Producent wkrótce po zawarciu umowy popadł jednak w tarapaty finansowe i nie opłacał faktur za wykonaną usługę. Jednocześnie uznał, że niezależnie od swej kondycji finansowej firmie paczkującej i tak by nie zapłacił, bo usługa została źle wykonana.

14.08.2017

Nie chciała wydać leku, więc ukłuł ją zakażona igłą

Pod koniec minionego tygodnia policjanci powiadomieni zostali o zdarzeniu na terenie jednej z bialskich aptek. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznany mężczyzna wszedł do apteki i zażądał sprzedaży leku na receptę, który tego dnia już kupował. Pracownice apteki odmówiły sprzedaży, z tego właśnie powodu. Wówczas sprawca stał się agresywny.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj