Opinie | farmacja.pl

Opinie

15.12.2017

Jak założyć konto apteki w ZSMOPL? Oto krótka instrukcja

Od 13 grudnia 2017 funkcjonuje uproszczona procedura zakładania kont w systemie ZSMOPL dla aptek (czytaj więcej: „Informacja o środowiskach i certyfikatach ZSMOPL”).

14.12.2017

Farmacja na świecie: Indonezja

Ile lat trwają studia farmaceutyczne w Indonezji?

13.12.2017

Omnibus

Pewna farmaceutka próbując ukazać mi piękno naszego zawodu, zwróciła się do mnie tymi oto słowami: „Wiesz, farmaceuta to taki współczesny człowiek renesansu! Gdyby chemik przyszedł na wykład medyka, nic by dla siebie nie wyciągnął, gdyby ten medyk poszedł na wykład do chemika to było by tak samo, a farmaceuta może iść posłuchać chemika i znajdzie coś dla siebie, może pójść do medyka i też będzie wiedział, co ten ma na myśli!”.

12.12.2017

Mamusia wie najlepiej cz 2.

W większości przypadków nie ma problemu, bo rodzice rzeczywiście chcą dla dziecka jak najlepiej i zwykle ostrożnie podchodzą do farmakoterapii, dowiadują się i stosują do zaleceń, pilnują dawek i odstępów czasowych między nimi, obserwują, wnioskują, konsultują wątpliwości, bo tak podpowiada im intuicja.

11.12.2017

Zbyt podobne opakowania leków to problem

Na podstawie danych z reportażu, każdy farmaceuta może wywnioskować, o które leki chodzi. Nazwijmy je B1 (lek stosowany w jaskrze) i B2 (antybiotyk). Oba w postaci kropli do oczu, choć dla tego dziecka antybiotyk zalecony był do podawania donosowego. Kluczem do zrozumienia zaistniałej kaskady zdarzeń jest szata graficzna opakowań omawianych leków.

08.12.2017

Ankara

Gdzieś tam daleko, w szerokim świecie, dzieją się w tym czasie ważne rzeczy – izraelska armia walczy w wojnie sześciodniowej, wojska Układu Warszawskiego interweniują w Czechosłowacji, w większych miastach w Polsce rozgrywają się wydarzenia Marca 1968...

07.12.2017

Praca szuka farmaceuty

Niskie bezrobocie, o jakim mówi się w ostatnich miesiącach, oznacza, że coraz łatwiej znaleźć pracę lub wynegocjować podwyżkę. Taka sytuacja sprzyja farmaceutom, którzy nie boją się wyzwań, zmiany pracy i polepszenia swoich warunków bytowych. Fachowy personel aptek jest obecnie bardzo poszukiwany i cenny na rynku pracy.

06.12.2017

Szybko nie znaczy dobrze

Koncerny farmaceutyczne na całym świecie nie istnieją jedynie dla idei. Wszyscy przez lata ich praktyk zdążyli już przywyknąć do myśli, że chodzi o pieniądze. Miliardy pochłaniane przez nieraz kilkunastoletni etap badań klinicznych i porejestracyjnych skutkują później zwyżkami cen i trudnościami w dostępie do nowatorskich terapii.

05.12.2017

Mamusia wie najlepiej cz 1.

Relacja farmaceuta-pacjent jest jednym z ważniejszych czynników gwarantujących prawidłową farmakoterapię. Przekazanie pełnej informacji o leku, jego dawkowaniu, potencjalnych interakcjach, sposobie aplikacji, działaniach niepożądanych pozwala pacjentowi świadomie zażywać leki i obserwować efekt terapeutyczny, dzięki czemu obniża się ryzyko wystąpienia problemów lekowych. Co jednak w przypadku, gdy pacjentem jest dziecko?

01.12.2017

Co podwyżki wynagrodzeń w Biedronce oznaczają dla pensji farmaceutów?

Jak podaje serwis money.pl, znana sieć sklepów Biedronka od 1 stycznia podnosi wynagrodzenie swoim pracownikom. W rezultacie po podwyżce sprzedawca-kasjer dostanie 3250 zł brutto, czyli 2700 zł pensji zasadniczej i 550 zł dodatku za 100 proc. obecności w pracy. Ci z dłuższym stażem pracy będą mogli zarobić nawet 3550 zł, czyli ok. 2540 zł na rękę.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj